Gazetniki

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Gazetnik - pomysł na dodatek do wnętrza

Czasami tak niewiele trzeba, aby poprawić wizerunek wnętrza czy to w domu, czy w firmie. Gazetnik to jeden z tych mebli, który jest bardzo mały i bardzo pomocny. Zajmuje minimalną ilość miejsca, a dobrze dobrany stojak na prasę potrafi zdziałać cuda. Dość często zdarza się, że np. w bardzo nowoczesnym salonie fryzjerskich, gdzie panuje styl i elegancja na ławie lub parapecie leżą sterty porozrzucanych czasopism. Stojaki na gazety, które postawiono by obok miejsca do siedzenia w kolejce, wyglądałyby o wiele lepiej. Gazetniki mogą być oczywiście z powodzeniem użyte również w biurze lub w salonie. Będą także idealne do różnego rodzaju przychodni i poczekalni do prezentowania broszur i ulotek. Nie jest jednak nigdzie powiedziane, że gazetnik to mebel przeznaczony tylko to publicznych pomieszczeń. Z pewnością każdy we własnym domu siedząc w salonie lubi na spokojnie przeglądać prasę lub ulotki wyciągnięte ze skrzynki pocztowej. Gazetniki będą zatem idealnym miejscem w salonie, do którego będzie można włożyć wszelkie czasopisma i karteczki a wieczorem po pracy na spokojnie przeglądnąć je za koleją. Dzięki przegródkom, jakie przeważnie posiadają takie stojaki, łatwo posegregujemy nasze pisma zgodnie z potrzebą.

Czym są gazetniki?

Gazetnik to rodzaj stojaka, swego rodzaju pojemnika na magazyny i dzienniki. Przydaje się zwłaszcza miłośnikom czytania, którzy książki, oczywiście, przechowują na półkach i regałach, a magazynowanie czasopism stanowi dla nich problem. Gazety często generują bałagan, szczególnie jeśli posiada się ich dużo. Wtedy nasuwa się pytanie, gdzie je trzymać? Trudno znaleźć dobre rozwiązanie, gdyż z reguły nie potrafią one stać same, więc gdziekolwiek leżą - zaraz zrobi się nieporządek. Z pomocą przychodzi właśnie gazetnik. Pełni on funkcję nie tylko użytkową, lecz także dekoracyjną. Dzięki niemu wystrój wnętrza wydaje się dopełnione i bardziej dynamiczne.

Jakie gazetniki wybrać?

Decyzję o tym, jakie gazetniki wybrać warto wcześniej przemyśleć. Musi on bowiem pasować do wnętrza lub przełamywać jego wystrój. Jeśli zdecydujemy się na pierwszą opcję, powinniśmy wybrać gazetnik, który będzie dopełniał styl, który obecnie jest utrzymany w pomieszczeniu. Pokój urządzony w stylu klasycznym, czyli taki, który na przykład posiada meblościankę, abażur czy meble w starodawnym stylu doskonale zharmonizuje się z gazetnikiem w stylu retro. Nowoczesny wystrój wymaga, jak można się domyślić, nowoczesnego akcesorium. Jeśli nasze wnętrze ma orientalny charakter, warto pomyśleć nad bambusowym dodatkiem. Ważne jest utrzymanie odpowiedniej konwencji.

Drugie podejście, jakim jest przełamywanie wystroju, wymaga kupna gazetnika, którego kolor odbiega od dotychczasowej kolorystyki pomieszczenia lub którego forma nie jest konwencjonalna. Rzucający się w oczy kolor, taki jak na przykład żółty, w pokoju, w którym dominują ciemne barwy, ożywi wnętrze i doda dynamizmu. Gazetnik niczym z muzeum również wywoła taki efekt.

Obecnie na rynku dostępne są akcesoria w przeróżnych kolorach i formach, z różnych materiałów (metal, wiklina, plastik czy drewno) i w różnych wzorach.

Gazetnik jako mebel

Gazetnik to nie tylko dodatek. Z powodzeniem taki stojak na magazyny, jeśli jest wystarczająco duży, może służyć jako wyjątkowo funkcjonalny mebel. Nie tylko potrafi zorganizować naszą prasę, lecz także dobrze ją eksponuje. Kolekcjonerzy z pewnością wiedzą, jak piękne mogą być okładki magazynów. Gazetnik pozwala na ułożenie ich kolorystycznie i stworzenie mini dzieła sztuki w naszym domu.

Czy gazetnik pasuje wszędzie?

Nie każdy dodatek pasuje wszędzie, źle dobrane akcesorium może zaburzyć cały wystrój wnętrza. Czy w przypadku gazetnika jest tak samo? Odpowiedź brzmi: tak! Jeśli tylko jego wybór jest dokładnie przemyślany, gazetnik dopasuje się każdego rodzaju pomieszczenia. Szeroki wybór gazetników na rynku sprawia, że każdy znajdzie akcesorium, którego potrzebuje. Gazetniki świetnie sprawdzają się jako elementy umieszczone blisko ulubionego fotela czy kanapy w salonie - wtedy najłatwiej do nich sięgnąć, gdy spędzamy czas w salonie. Dodatkowo schludnie ułożone gazety będą nadawały domowi przytulnego, bezpiecznego klimatu. Czasopisma w nieładzie wprowadzałyby atmosferę niepewności.

Kolejnym miejscem, gdzie nasze funkcjonalne meble świetnie pasują, jest kuchnia. Rano, przy porannej kawie i śniadaniu warto sięgnąć po coś do czytania. Umili to czas poranka i nastawi nas bardziej pozytywnie na nadchodzący dzień niż przeglądanie stron internetowych na telefonie. Dzięki gazetnikom zachowamy ład na stole, a zarazem wybór magazynów będzie pod ręką. Dodatek nada się również do sypialni. Czytanie przed snem sprawi, że rano obudzimy się bardziej wypoczęci. Przyda się także w momencie, gdy nie możemy zasnąć, lecz nie chcemy wstawać z ciepłego łóżka. Wystarczy wtedy sięgnąć i coś do czytania ot tak będzie w naszych rękach. Gazetnik można wykorzystać nawet w łazience! Magazyny umilą czas kąpieli i zrelaksują po całym dniu. Tutaj należy jednak pamiętać, by nie zostawiać cennych czasopism w łazience ze względu na ryzyko uszkodzenia poprzez wilgoć.

Umieszczenie akcesorium u kosmetyczki, fryzjera, czy każdym innym miejscu posiadającym poczekalnie to również świetny pomysł. Tam szczególnie się przydadzą, gdyż nie chcemy, aby nasi klienci czekali na wizytę w niemiłej atmosferze.

Copyright © 2021 otomeble.pl, Inc. All rights reserved.