Materac MULTIPOCKET

1. SPRĘŻYNA
Użyta sprężyna kieszeniowa typu MULTIPOCKET w stosunku do standardowej sprężyny kieszeniowej  charakteryzuje się bardzo dużym zagęszczeniem oczek sprężynujących, które w tym przypadku wynosi 500 oczek na 1 metr kwadratowy!!! Tak duża iloś poszczególnych oczek sprawia, że materac jeszcze łatwiej dopasowuje się do kształtu ciała człowieka oraz jest wygodny i komfortowy.  
Każda ze sprężyn zamknięta jest w osobnej kieszonce z materiału, a ponadto naciągnięta o ok. 30% w celu wyeliminowania ryzyka zapadania się. Dzięki braku połączenia między sprężynami każda z nich może pracować niezależnie od innych co eliminuje efekt uginania się dużej powierzchni materaca pod wpływem nacisku na małej powierzchni co jest charakterystyczne dla materacy wykonanych na bazie klasycznej sprężyny typu bonnell. W przypadku materaca ze sprężyną kieszeniową, na którym śpią dwie osoby wiercenie i obracanie jednej z nich nie będzie odczuwalne dla drugiej. Nie będzie też miała znaczenia różnica wagi pomiędzy dwoma osobami śpiącymi razem na jednym materacu, która to w przypadku materaca ze sprężyną standardową powoduje zsuwanie osoby lżejszej na osobę cięższą w skutek powstawania „dołu” wokół osoby cięższej.
Z uwagi na to, że ciało człowieka możemy podzielić na 7 stref, z których każda potrzebuje innej siły podparcia podczas leżenia użyte zostały sprężyny kieszeniowe o różnej twardości ułożone w taki sposób aby stworzyć 7 stref materaca. Materac wykonany z tego typu sprężyn jest zdecydowanie bardziej cichy, ponieważ sprężyny nie stykają się ze sobą. 


2. POKROWIEC DWUKOMOROWY
W materacu zastosowany został pokrowiec dwukomorowy. W dolnej dużej komorze umieszczony jest materac główny, który dzięki zamkowi błyskawicznemu możemy wyjąć w celu uprania pokrowca. Mała górna komora zawiera piankę MEMORY FOAM. Dzięki posiadanym właściwościom - pianka dopasowuje się do kształtu ciała ponieważ jej sprężystość , wzrasta wraz z temperaturą,a więc głównie w miejscach gdzie ciało styka się z materacem. Pianka zachowuje profil kształtu jeszcze przez kilka sekund po odciążeniu danego punktu. Optymalizuje to rozkład nacisku wywieranego przez materac na ciało i zwiększa komfort snu.

a jej główną zaletą jest możliwość całkowitego odpięcia za pomocą suwaka od reszty pokrowca. W czasie użytkowania materaca zabrudzeniu najczesciej ulega jego górna powierzchnia podczas gdy reszta pokrowca nie wymaga jeszcze prania  i właśnie dlatego tak duż zaletą jest możliwość uprania samej górnej komory bez koniecznośc wyjmowania całego ciężkiego materaca z pokrowca przy każdym praniu, a na dodatek materac główny nadal zostaje w pokrowcu i może być użytkowany

- wysokość 24cm (pianka 4cm + filc + pocket 7 stref 12cm + pianka 4cm+ pokrowiec dwukomorowy z wkłam pianki MEMORY)

- średnio twardyDostępne rozmiary:

80x200cm

90x200cm

120x200cm

140x200cm

160x200cm

180x200cm

Możliwość wykonania na wymiar

Zapytania prosimy kierować na maila w celu wycenySzczegółowy opis zastosowanych surowców:

sprężyna
Sprężyna kieszeniowa charakteryzująca się tym, że każda ze sprężyn wykonanych z wysokiej jakości stali zamknięta jest w oddzielnej kieszonce z materiału z naciągiem wstępnym 30% eliminującym możliwość zapadnięcia. Jest zdecydowanie cichsza od sprężyny klasycznej, eliminuje efekt uginania strefowego oraz lepiej dopasowuje się do kształtu ciała.
hypoalergiczny
Materac hypoalergiczny. Wszystkie materiały użyte do wyprodukowania zostały dobrane tak aby w maksymalnym stopniu wyeliminować ryzyko powodowania uczuleń.
owata
Antyalergiczna owata będąca doskonałym ociepleniem materaca, zapewniająca także dobrą wentylację
pikowany
Pokrowiec hypoalergiczny, posiadający zamek błyskawiczny wszyty w sposób ułatwiający zdejmowanie, wykonany z wysokiej jakości tkaniny. Pokrowiec pikowany jest obustronnie włókniną owatą 200 g/m2 z dodatkiem ekstraktu z liści aloesu
pranie
Możliwość prania pokrowca materaca w temperaturze 40 stopni.
siatka
Siatka wentylująca. Zastosowanie siatki wentylującej sprawia, że wilgoć (pot), która zostanie wchłonięta przez materac nie utrzymuje się w nim lecz jest w bardzo krótkim czasie odprowadzana z materaca.
bawełna
Zastosowano bawełnę która posiada bardzo dobrą zdolnośćpochłaniania wilgoci (potu) gwarantuje to odpowiednią wentylacje materaca, co skutkuje zwiększeniem komfortu snu.
siedem stref
Materac 7 strefowy. Dzięki takiej budowie materac doskonale dopasuje się do naszego ciała zapewniająć bardzo dobre podparcie kręgosłupa
Pianka memory
Pianka MEMORY FOAM posiadająca właściwości dopasowywania (zwiększania elastyczności) się do kształtu ciała pod wpływem wydzielanego przez nie ciepła, a do pierwotnego ułożenia wraca dopiero po pewnym czasie. Oprócz tego, że doskonale dopasowuje się do kształtu ciała zapobiega także rozwojowi bakterii.
regulowany
Stelaż regulowany. Materac jest tak skonstruowany że można go stosować również w łóżkach z regulowanym/podnoszonym stelażem.
dwustronny
Materac dwustronny. Istnieje możliwość użytkowania po obu stronach materaca.
pianka
Wysokiej jakości pianka poliuretanowa o podwyższonej elastyczności i wytrzymałości.
pokrowiec
Pokrowiec hypoalergiczny, posiadający zamek błyskawiczny wszyty w sposób ułatwiający zdejmowanie, wykonany z wysokiej jakości tkaniny.
Więcej informacji
Kod produktuwycofany-202
Producent / Markaotomeble.pl
Oceny i recenzje

Oceń ten produkt jako pierwszy

Oceny i recenzje

Oceń ten produkt jako pierwszy

Wysyłka:do 14 dni roboczych
Koszt dostawy:0zł - GRATIS
Copyright © 2021 otomeble.pl, Inc. All rights reserved.