Kanapy rozkładane i sofy z funkcją spania

Kanapy, sofy i wersalki – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Kanapy, sofy i wersalki rozkładane dają możliwość zorganizowania miejsca do wypoczynku najczęściej w pokoju dziennym lub w salonie. Funkcja spania może przydać się nie tylko domownikom, ale gościom, którzy wygodnie spędzą noc w Twoim domu. Sprawdź, jak dokonać właściwego wyboru rozkładanych mebli wypoczynkowych.

Kanapa rozkładana z funkcją spania

Rozkładane kanapy do spania cieszą się nieustanną popularnością od wielu lat. Sofy stanowią praktyczny i wygodny mebel, który w dzień może być złożony, a w nocy pełnić funkcję łóżka – nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na ich zakup. Rozkładane kanapy służą przede wszystkim do wypoczynku podczas oglądania telewizji, czytania książki przy filiżance ulubionej herbaty lub do spędzania czasu z przyjaciółmi, lub rodziną. Przydają się jednak zwłaszcza wtedy, gdy chcemy przenocować dodatkowe osoby w naszym domu, a nie mamy osobnego łóżka. Mechanizm szybkiego rozkładania pozwala na natychmiastową zamianę sofy w miejsce do snu, a po przespanej nocy, posłanie z łatwością można schować do wnętrza wersalki.

Kanapy rozkładane – określenie potrzeb

Przed zakupem wymarzonej kanapy rozkładanej należy precyzyjnie określić cechy, jakimi naszym zdaniem powinien charakteryzować się mebel oraz jakie funkcje spełniać. Możemy wybrać sofę do salonu, pokoju dziennego, pokoju dziecka, czy gabinetu jedynie ze względów estetycznych, kiedy pewne jest, że nie będzie służyła ona docelowo do codziennego użytku. Jeżeli natomiast poszukujemy kanapy, która nie tylko powinna być dopasowana do wystroju wnętrza, ale także funkcjonalna i wygodna do spania, nasze wymagania rosną. Warto wówczas sprawdzić, czy:

  • mechanizm rozkładania kanapy sprawnie funkcjonuje, 
  • w prosty sposób można wyprać pokrowiec, gdy się zabrudzi, 
  • jest miękka i wygodna, 
  • sofa ma specjalne miejsce na pościel.

Sofy rozkładane – rozmiar i miejsce ma znaczenie

Oprócz określenia funkcji, jakie powinna spełniać idealna sofa rozkładana, należy także zastanowić się nad miejscem, w jakim będzie stała, a co za tym idzie – nad jej rozmiarem. Ilość miejsca, jakie mamy do zagospodarowania zadecyduje o wielkości kanapy, jej kształcie i ustawieniu. Możemy zdecydować się na rozsuwaną sofę dwuosobową z funkcją spania, lub narożną kanapę, która wysuwa się wzdłuż jednego z boków. Przed zakupem wystarczy zmierzyć miejsce, w jakim chcemy, aby wersalka się znalazła i dopiero wówczas przeglądać szeroką gamę rozkładanych kanap, sof oraz wersalek o różnych kształtach i kolorach.

Sofy z funkcją spania – aspekty estetyczne

Po rozpatrzeniu wszystkich logistyczno-technicznych kryteriów podczas wyboru wymarzonej sofy, można skupić się w końcu na aspekcie wizualnym. Nie trzeba chyba podkreślać, że sofa powinna spełniać nasze oczekiwania pod względem estetycznym, być solidnie wykonana, z przyjemnego w dotyku materiału oraz wkomponowywać się w aranżację całego wnętrza. Rozkładane sofy, designerskie kanapy lub klasyczne wersalki pasują do większości stylów od nowoczesnych po rustykalne. Na rynku można znaleźć także szeroką ofertę foteli do spania, które nadadzą wyjątkowy charakter całemu pomieszczeniu. 

Copyright © 2021 otomeble.pl, Inc. All rights reserved.