Fotele biurowe, obrotowe fotele do biurka

Fotele biurowe – jakie wybrać?

Fotele biurowe są dziś niezastąpionym elementem potrzebnym do pracy przy komputerze w domu oraz w biurze. Często wiele godzin przy biurku na niewygodnym fotelu wpływa na nasze zdrowie, postawę ciała i negatywne samopoczucie. Jak więc wybrać najbardziej odpowiedni fotel biurowy, spełniający wszystkie niezbędne funkcje?

Charakterystyka foteli biurowych

Fotele biurowe to niezwykle praktyczne meble na kółkach, które idealnie nadają się do domu i biura. Większość z nas nie umie wyobrazić już sobie pracy, nauki lub gry przy komputerze na innym siedzisku, niż fotel biurowy. Bez problemu możemy znaleźć szeroką ofertę wygodnych, klasycznych, skórzanych foteli obrotowych, najczęściej spotykanych w gabinetach, czy w biurach.

Zdecydowanie najbardziej popularnymi modelami są fotele ergonomiczne z licznymi regulacjami i podłokietnikami. Te fotele biurowe cieszą się stale rosnącą popularnością ze względu na kształt dopasowany do budowy ciała człowieka. Fotele biurowe ergonomiczne są zaprojektowane w sposób współgrający z ruchami i postawą ciała w pozycji siedzącej. Dzięki możliwościom regulacji, dostosowują się do sylwetki osoby pracującej przy biurku, tak aby odciążyć jej kręgosłup i ograniczyć możliwość występowania bólu pleców, karku, czy nóg podczas wielogodzinnej pracy.

Cechy dobrego fotela ergonomicznego

  • wysokie oparcie tapicerowane siatką lub ekoskórą, 
  • regulowane, głębokie siedzisko pokryte tkaniną membranową lub ekoskórą, 
  • podpórka części lędźwiowej kręgosłupa o regulowanej wysokości, 
  • podłokietniki o regulowanej wysokości, 
  • zagłówek wspierający mięśnie szyi, 
  • mechanizm tilt pozwalający na odchylenie fotela w tył lub zablokowanie go, 
  • regulacja siły oporu odchylenia fotela, 
  • chromowana, stalowa podstawa jezdna, 
  • gumowe kółka nierysujące paneli, czy parkietu.

Jak wybrać fotel biurowy?

Jak już wiesz, fotele obrotowe do biurka powinny być ergonomiczne i spełniać wszelkie zasady dotyczące prawidłowego ułożenia ciała podczas długiego siedzenia. To właśnie pozycja siedząca jest tą dominującą podczas pracy biurowej czy po prostu zdalnej. Najlepiej, by fotele obrotowe nie tylko gwarantowały komfort, lecz także działały rehabilitacyjnie na problemy związane z postawą. Minimalizacja dolegliwości związanych z pracą siedzącą to w obecnych czasach priorytet przy wyborze idealnego fotela biurowego.

O tym jak ważny jest wybór fotela biurowego wiedzą przede wszystkim fani gier komputerowych. To właśnie oni spędzają długie godziny przed komputerem. Fotel obrotowy do biurka dla gamera, musi być wyjątkowo wygodny, gdyż po pierwsze gracz spędza na nim długie godziny, po drugie ból czy niewygoda nie powinny przeszkadzać mu w ekscytacji z wygranych meczów. Fotel gamingowy będzie dla niego spełnieniem marzeń!

Materiał wygodnego fotela biurowego. Jaki będzie odpowiedni?

Na rynku dostępny jest ogrom foteli klasycznych obrotowych, gabinetowych, ergonomicznych, czy gamingowych z przeróżnych materiałów, dlatego ich wybór to nie lada wyzwanie. Znaleźć można między innymi produkty skórzane, zrobione ze skóry naturalnej lub ekoskóry. Obie wersje wyglądają efektownie, lecz ta druga jest mniej przyjazna dla naszej skóry. Po dłuższym siedzeniu przykleja się do ciała i znacznie nagrzewa. Jest to jednak tańsza opcja i na pewno bardziej etyczna. Fotel z obiciem z prawdziwej skóry będzie znacznie bardziej wygodny, ale za to droższy i mniej etyczny, co dla wielu jest kwestią, na którą szczególnie zwracają uwagę. Najpopularniejsze są fotele obrotowe do biurka wykonane z miękkiego, przyjaznego skórze materiału. Dzięki niemu nasza skóra oddycha i nie poci się tak bardzo jak w przypadku skórzanych foteli. Miękkie tkaniny zapewniają komfort, lecz szybko się brudzą i często bardzo trudno jest usunąć powstałe plamy czy zanieczyszczenia.

Copyright © 2021 otomeble.pl, Inc. All rights reserved.