Krzesła i fotele obrotowe do biurka dla dzieci i młodzieżowe

Fotele i krzesła do biurka dla dzieci i młodzieżowe

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju dziecięcego i młodzieżowego jest dobre krzesło do biurka. Wybór odpowiedniego krzesła jest bardzo ważny, ponieważ to, na czym siedzi nasze dziecko, w bezpośredni sposób wpływa na jego zdrowie. Dzieci i nastolatki spędzają w pozycji siedzącej naprawdę sporo czasu. Biurko służy im zarówno do nauki, jak i do zabawy. W dzisiejszych czasach młodzież spędza też dużo czasu przed komputerem. Zachowanie odpowiedniej pozycji ciała ma w tym przypadku znaczenie kluczowe. Brak dobrego krzesła czy fotela do biurka może doprowadzić do problemów z kręgosłupem. Jest to niebezpieczne zwłaszcza u dzieci i nastolatków, u których kręgosłup dopiero się rozwija. Niewłaściwe ułożenie ciała w pozycji siedzącej może w późniejszym czasie skutkować poważnymi dolegliwościami ortopedycznymi. Dobre krzesło obrotowe dla dzieci i młodzieży może uchronić przed takimi problemami. Jak wybrać krzesło do biurka dla dziecka? Jakimi cechami powinno się charakteryzować odpowiednie krzesło dla nastolatka?

Zalety krzeseł obrotowych

Krzesła i fotele obrotowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Korzystamy z nich zarówno w biurze, jak i w domu. Fotel obrotowy powinniśmy wziąć pod uwagę również podczas wyposażania pokoju dziecięcego. Takie krzesło do biurka dla dzieci ma szereg zalet, wśród których na pierwszym miejscu znajduje się wygoda i komfort użytkowania. Spędzanie długich godzin przy biurku może skutkować znacznym obciążeniem kręgosłupa. Dlatego niezwykle ważna jest ergonomia krzesła biurowego. Wiele osób zadaje sobie pytanie, co to właściwie znaczy, że fotel do biurka dla dziecka jest ergonomiczny. Najprościej można to wyjaśnić w ten sposób: krzesło ergonomiczne dla dziecka umożliwia chronić jego kręgosłup przed nadmiernymi obciążeniami. Bez odpowiedniego krzesła lub fotela długie godziny spędzone przy biurku mogą skutkować bólami kręgosłupa i różnego rodzaju napięciami mięśniowymi. Nie jest prawdą, że takie problemy dotykają tylko osób dorosłych – równie dobrze mogą wystąpić u kilku- czy kilkunastolatka. Na wygodę i ergonomię foteli obrotowych dla dzieci i młodzieży wpływa kilka czynników. Przede wszystkim istotna jest możliwość regulacji wysokości siedziska i kąta nachylenia oparcia. Fotel obrotowy dziecięcy pozwala na dostosowanie najważniejszych parametrów do wzrostu i wagi dziecka. Kolejną zaletą jest właściwe podparcie dla ramion. Krzesła dla dzieci do biurka mogą mieć specjalne podłokietniki, dzięki którym siedzący przyjmuje lepszą postawę. Naturalny, anatomiczny kształt naszego kręgosłupa można przyrównać do litery „S”. Ergonomiczne obrotowe fotele do biurka dla dzieci pozwalają kręgosłupowi na zachowanie prawidłowego ułożenia podczas pozycji siedzącej poprzez umożliwienie regulacji oparcia i podłokietników. Dzięki przyjęciu przez kręgosłup kształtu litery „S” zapewniane jest przy okazji właściwe krążenie krwi w udach. Wszystkie te cechy krzeseł obrotowych pozwalają nie tylko na wygodniejsze korzystanie z biurka, jak i mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Krzesła do biurka młodzieżowe

W przypadku krzeseł do biurka dla nastolatków znaczenie ma nie tylko wygoda, lecz również estetyka. Krzesła do biurka młodzieżowe dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu mogą stanowić niebanalne dopełnienie aranżacji pokoju nastolatka. Krzesło obrotowe młodzieżowe stanowi prawdziwe „centrum dowodzenia”: służy zarówno do odrabiania lekcji, jak i do oddawaniu się różnym pasjom. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku graczy komputerowych, którzy potrafią spędzić przy biurku naprawdę sporą ilość czasu. Alternatywą dla tradycyjnych krzeseł obrotowych może być fotel biurowy młodzieżowy. Dobry fotel do pokoju nastolatka musi zapewniać przede wszystkim właściwe podparcie dla pleców i zachowanie odpowiedniej postawy ciała. Fotel do biurka dla dziecka musi być ergonomiczny. Ze względu na to, że siedzisko takich mebli najczęściej jest tapicerowane, ważne jest to, by było miękkie, ale i niezbyt głębokie. Fotel młodzieżowy do biurka musi być także dopasowany do wzrostu użytkownika. Wysokość siedziska i oparcie powinny być tak wyregulowane, by podczas siedzenia nogi były zgięte w kolanach o 90°.

Krzesła do biurka dla dzieci

Krzesła biurowe dla dzieci powinny przede wszystkim zapewniać możliwość podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa, ponieważ to właśnie ta część pleców narażona jest na największe obciążenie podczas siedzenia. Krzesło biurowe dziecięce jest na ogół mniejsze niż modele dla dorosłych. W przypadku dzieci ogromnie ważna jest możliwość dopasowania krzesła do aktualnego wzrostu malucha. Takie krzesło musi mieć więc regulację wysokości. Kupując je do wyboru mamy kilka możliwości. Najczęściej wybieranym produktem jest krzesło do biurka dla dziecka z kółkami. Takie krzesełko jest doceniane przede wszystkim za większą funkcjonalność: umożliwia nie tylko wygodną pracę przy biurku, lecz także przemieszczanie się po pokoju. Z kolei krzesło do biurka dla dziecka bez kółek to idealny wybór w przypadku wyjątkowo delikatnego podłoża lub nierówności na podłodze. Ciekawym rozwiązaniem jest także krzesło do biurka dla dziecka z podnóżkiem. Taki mebel doskonale sprawdzi się tam, gdzie blat biurka dziecięcego nie ma możliwości regulacji i na chwilę obecną jest zbyt wysoki. Takie krzesło do biurka dla dziewczynki czy chłopca pozwala maluchowi na wygodne podparcie nóżek, aby stopy w trakcie pracy nie wisiały w powietrzu. Istnieją trzy zasadnicze rodzaje krzeseł dla dzieci z podnóżkiem. Pierwszym są krzesła z podnóżkiem przytwierdzonym na stałe, drugim podnóżki odczepiane, a trzecim podnóżki dostawiane do krzesła.

Fotel biurowy dla dziecka

Jeśli zdecydowaliśmy się kupić fotel do biurka dla dziewczynki czy chłopca, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Bardzo ważne jest dopasowanie fotela do wzrostu dziecka. Fotel do biurka dla dziecka musi zapewniać właściwe podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Ważne jest także odpowiednie podparcie ramion i rąk oraz zapobieganie napięciom mięśni – pod tym względem doskonale sprawdzają się fotele biurowe z podłokietnikami. Większość z nas decyduje się na zakup fotela obrotowego. Fotel obrotowy dla dzieci musi spełniać zasady ergonomii oraz po prostu być wygodny. Fotel biurowy dla dziecka powinien posiadać wygodne siedzisko, aby dziecko podczas odrabiania lekcji mogło czuć się naprawdę komfortowo. Najlepiej sprawdzają się siedziska wykonane z miękkich materiałów. Bardzo ważna jest także głębokość części do siedzenia. Takie fotele powinny mieć taką głębokość siedziska, aby była dopasowana do długości ud użytkownika. Wybierając fotel do biurka dla dziecka, starajmy się dokładnie dopasować go do naszego malucha – złym pomysłem jest kupowanie foteli zbyt dużych, z myślą, że przecież dziecko niedługo urośnie. Jeśli chodzi o szerokość siedziska, optymalnym rozwiązaniem jest siedzisko tylko nieznacznie większe niż szerokość ud dziecka. Najlepsze fotele dla dzieci do biurka to takie z możliwością regulacji wysokości. Ważne jest, aby podczas siedzenia obydwie stopy dziecka spoczywały na podłożu, a kąt zgięcia kolan wynosił 90°.

Krzesła ortopedyczne dla dzieci

W ostatnich czasach bardzo dużą popularnością cieszą się specjalne krzesła ortopedyczne dla dzieci. Zadaniem takich mebli jest wymuszanie prawidłowej postawy ciała, a tym samym zapewnienie właściwego ułożenia kręgosłupa. Krzesła ortopedyczne chronią kręgosłup przed przeciążeniami, co ważne zarówno w czasie nauki, jak i podczas gry i zabawy. Krzesła ortopedyczne pozwalają na dokładne dopasowanie wysokości siedziska i oparcia do wzrostu malucha. Na uwagę zasługuje również tworzywo, z którego wykonane jest siedzisko – zapewnia ono wyjątkowy komfort i wygodę. I jeszcze jedno… Wybór krzesła dla dzieci i młodzieży powinien być dokładnie przemyślany. Pamiętajmy też o tym, by już od najmłodszych lat uczulać nasze dzieci na to, że co jakiś czas powinny wstawać od biurka i wykonywać ćwiczenia rozciągające. Dobre krzesło plus regularne ćwiczenia fizyczne są najlepszą receptą na zdrowy kręgosłup.

Krzesło obrotowe młodzieżowe - COCO
Dostępny od ręki na magazynie
Bardzo ładny, prosty design, dzięki czemu łatwo będzie dobrać je do każdego pokoju, wygodnie wyprofilowane oparcie
376,00 zł
Fotel dla dzieci na kółkach - KITTY
Dostępny od ręki na magazynie
Różowy fotel dla dzieci na kółkach powlekanych kauczukiem. zabawny i różowy odpowiedni dla dziewczynki
324,00 zł
Obecnie brak na stanie
Krzesła obrotowe dziecięce DINGO limonkowy
Obecnie brak na stanie
siedzisko obszyte tkaniną membranową, oparcie wykonane z siatki, regulacja wysokości siedziska, wysokie wyprofilowane oparcie
209,00 zł
Fotele biurowe dla dzieci GONZO 2 różowy
Dostępny od ręki na magazynie
Eleganckie pikowane fotele biurowe dla dzieci, wykonane z ekologicznej skóry, chromowana obrotowa podstawa
459,00 zł