Tapczany młodzieżowe i tapczany dla dzieci

Tapczany to jedne z najbardziej klasycznych rozwiązań meblowych, które będą pasować do pokoju urządzonego w każdym stylu. Każdy z nas, przeznacza około 1/3 swojego życia na spanie, warto zadbać, aby sen dziecka był komfortowy i pozwalał na odpowiednią regenerację sił. W ciągu dnia młodsze pociechy często potrzebują miejsca na drzemkę, a starsze potrzebują wygodnego siedziska, gdzie odpoczną i poczytają książkę, w obu przypadkach tapczany z kolekcji otomeble.pl sprawdzą się idealnie.

Wybierz odpowiedni model dla Twojego dziecka

Tapczany ze sklepu otomeble.pl są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Istnieje możliwość, dowolnego wyboru koloru tkaniny obiciowej, dzięki czemu mebel dopasujesz bez problemu do całościowej aranżacji pomieszczenia. Materiał może mieć jedną przewodnią barwę lub kilka, a na życzenie klienta na tapczanie znajdą się kolorowe kwiaty, wyścigowe samochody lub bajkowy motyw. W ofercie dostępne są modele przeznaczone dla dzieci i nieco starszej młodzieży, którym rozkładany tapczan będzie służył na dwa sposoby. Po rozłożeniu mebel stanowi wygodne miejsce do spania, a złożony stanowi wygodną kanapę, na której usiądziemy i pooglądamy telewizję.

Materac w tapczanie? Czy ma znaczenie?

Często zdarza się, że ktoś - wśród znajomych lub chociażby na forach w internecie, poleca materac. W telewizji często widzimy reklamy sugerujące, że dany materac jest najlepszy na rynku. Prawda jest taka, że nie zawsze materac, który świetnie się dla kogoś sprawdza, będzie dla nas odpowiedni. Jego dobór to kwestia indywidualna, uzależniona od naszej budowy i postawy. Tylko odpowiednio wybrany “pod nas” materac, zapewni nam spokojny sen. Tutaj pojawia się więc pytanie, jaki wybrać materac? Przede wszystkim musi on dopasowywać się do kształtu naszego ciała i podpierać cały nasz kręgosłup. Żeby to sprawdzić, należy go wcześniej wypróbować. Dodatkowo materac w tapczanie nie powinien być zbyt twardy, ponieważ odcinek lędźwiowy kręgosłupa podczas leżenia na plecach nie będzie miał o co się oprzeć, co z kolei spowoduje napięcie mięśni oraz bóle. Nie może być również zbyt miękki, gdyż nasze plecy będą się wyginać, co także może powodować ból. Materac na tapczanie powinien przylegać do naszego kręgosłupa podczas leżenia na plecach.

Czym się kierować podczas wyboru tapczanu?

Tapczan to mebel, który jest przez nas eksploatowany 24 godziny na dobę. Musi być za tym wygodny, porządny i solidnie wykonany. Ważna jest skrzynia na pościel, gdyż bez niej trudno będzie zachować porządek w pokoju podczas dnia. Należy pamiętać, aby przed zakupem sprawdzić, czy pomieści ona naszą pościel. Tapczany zazwyczaj są składane, dlatego warto używać tej funkcji codziennie, aby zapewnić miejsce do siedzenia - odpoczynku czy nawet zdalnej pracy. Łóżko powinno być rozłożone wyłącznie na czas snu. W taki sposób nasz mózg będzie w pewnym stopniu odróżniał moment relaksu i trybu pracy, co z kolei sprawi, że będziemy bardziej produktywni.

Bardzo ważnym aspektem każdego tapczanu jest jego obicie. To, jakie wybrać, zależy od tego, czy bardziej istotny jest dla nas komfort użytkowania, czy utrzymanie czystości w domu. Jeśli bierzemy pod uwagę pierwszy czynnik, warto zdecydować się na przyjemny w dotyku materiał. Jeśli jednak na drugi, wybór zależy od tego, z kim mieszkamy. Mianowicie, gdy posiadamy małe dzieci, skóra, która jest łatwa w czyszczeniu, będzie dobrą decyzją. W przypadku psa powinniśmy zrezygnować z powierzchni, do których łatwo przyczepia się sierść.

Tapczany dla dzieci i młodzieży

Tapczan dla dziecka musi być przede wszystkim wygodny i zapewniać zdrowy i dobry sen. Łózka powinny być odpowiednio dostosowane do kręgosłupa pociechy - za to odpowiada głównie materac, gdyż postawa dziecka dopiero się kształtuje. Prawidłowy sen generuje energię i produktywność dziecka w ciągu dnia. Dobrze, aby tapczan dla dzieci miał przyjazny wygląd. Efektowny, kolorowy design sprawi, że najmłodsi chętnie będą szły spać, zapewniając rodzicom wolne wieczory. Tapczan młodzieżowy to mebel, który również warto, aby miał odpowiedni wygląd. Nastolatki cenią modę i funkcjonalność. Jeśli zapewnimy im nie tapczan dziecięcy, a ten bardziej “dorosły”, na pewno to docenią i chętnie zapraszać będą przyjaciół.

Tapczany z otomeble.pl

Część mebli jest wyposażona w pojemniki na pościel, które z powodzeniem zmieszczą kołdrę i poduszkę, zapewniając tym samym w pokoju dziecka większy porządek. Mechanizm rozkładania tapczanu jest prosty, poradzą sobie z nim nawet najmłodsi użytkownicy. Asortyment otomeble.pl obejmuje zarówno tapczany 1-osobowe jak i 2-osobowe, które będą dobrym wyborem dla małego rodzeństwa, które nie jest jeszcze gotowe spać w pojedynkę. Regulowany zagłówek to dodatkowa funkcja, dzięki której miejsce do spania będzie jeszcze wygodniejsze.

Tapczany z otomeble.pl, to funkcjonalne i wygodne rozwiązania, w cenie na każdą kieszeń. Całą kolekcję charakteryzuje wysoka jakość wykonania i ładny, przyciągający oko kształt. Decydując się na zakup produktu, zyskujesz pewność, że tapczan posłuży Twojemu dziecku przez długie lata.

Obecnie brak na stanie
Tapczan dla dzieci - GUCIO
Obecnie brak na stanie
40x35cm, otwierana ze schowkiem, setki kolorów do wyboru
699,00 zł
Tapczan z podnoszonym zagłówkiem ALAN
Dostępny na zamówienie
Długość 190 cm, szerokość 88 cm, regulowany zagłówek, pojemnik na pościel, sprężyny bonellowe, różne kolory
1 590,00 zł
Obecnie brak na stanie
Tapczany dla dzieci - KUBUŚ
Obecnie brak na stanie
Bardzo fajne pufy z oparciem wprost idealne, żeby stać się świetnym dodatkiem do pokoju nastolatka. Nie zajmuje dużo miejsca
749,00 zł
Obecnie brak na stanie
Tapczan rozkładany DASTER
Obecnie brak na stanie
Gdzież podziała się przygoda? Gdzie kolejny szczyt do zdobycia? Nie trzeba zamku ze złota, bo każde dziecko wie, że wystarczy zwykły tapczanik! Tapczan dla dzieci z pojemnikiem na pościel - Gucio - to właśnie taki wyjątkowy mebel, który wręcz idealnie wpasuje się w potrzeby każdego małego odkrywcy.
1 090,00 zł