Szafki łazienkowe z lustrem i oświetleniem led wiszące

Szafka łazienkowa z lustrem wraca do łask

Przez wiele lat wisząca szafka łazienkowa z lustrem była standardowym wyposażeniem łazienki. Nowoczesne trendy designerskie, które wiązały się z dążeniem do minimalizmu i prostoty we wnętrzach sprawiły, że zaczęto zastępować te meble dużymi, wiszącymi lustrami naściennymi i osobnymi szafkami z niezbędnym miejscem do przechowywania. Nie w każdej łazience takie rozwiązanie jest jednak możliwe.

Kiedy warto pomyśleć o połączeniu szafki i lustra?

W małym pomieszczeniu, gdzie metraż jest mocno ograniczony, połączenie lustra łazienkowego z szafką stało się na powrót bardzo popularne. Tego rodzaju zestawienie jest niezwykle praktyczne. Jest to jednocześnie powierzchnia, w której możesz się dobrze przejrzeć oraz ukryta przestrzeń do przechowywania rzeczy, które trzeba mieć pod ręką. Wisząca szafka łazienkowa z lustrem to oszczędzające czas rozwiązanie dla pań, które łatwo mogą sięgnąć po krem lub kosmetyki do makijażu oraz dla panów, którzy rano chcą się szybko ogolić przed wyjściem do pracy lub na uczelnię. Półki ukryte za drzwiami to również dobry schowek na leki. Szafka łazienkowa z lustrem jest z reguły podwieszona na takiej wysokości, że dziecko do niej nie sięgnie. Poza tym leki nie stojące na widoku, nie stanowią źródła zainteresowania dla małych rączek. Dodatkowym argumentem przemawiającym za zakupem takiego mebla przez rodziny z dziećmi, jest sama atrakcyjność lustra. Nie tylko mama skorzysta z jego powierzchni - dziecko też będzie miało z nim zabawę.

Za co pokochasz połączenie lustra łazienkowego z szafką?

Łączenie luster i szafek nie jest pomysłem nowym - takie rozwiązania sprawdzają się nie tylko w łaziankach, ale także w przedpokojach, sypialniach czy garderobach. Poza wspomnianą wyżej oszczędnością miejsca, poprzez rezygnację z osobnych, naściennych luster, zyskujesz dodatkową opcję. Ustawiając drzwi pod odpowiednik kątem, masz możliwość przejrzenia się z różnej perspektywy, co przydaje się w niektórych sytuacjach, zwłaszcza tuż przed ważnym wyjściem.

Szafka łazienkowa z lustrem odbija światło, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się większe i bardziej przestronne. Gładka powierzchnia jest elegancka i łatwa do utrzymania w czystości. Jeżeli przetrzesz ją płynem antystatycznym dedykowanym do luster, zapobiegniesz gromadzeniu się kurzu. Jest to szczególnie istotne w domach alergików, gdzie każdy pyłek może okazać się uczulający. Dodatkowym, jeśli nie najważniejszy atutem tego mebla, jest koszt zakupu. Wisząca szafka łazienkowa z lustrem jest z reguły tańsza, niż osobny zakup szafki i lustra.

Szafka łazienkowa z lustrem i oświetleniem LED to rozwiązanie do małych i bardzo ciemnych łazienek

Jeżeli masz problem z bardzo ciemną, niedoświetloną łazienką, połączenie szafki łazienkowej z lustrem i oświetleniem może znacznie poprawić jej wygląd. Z reguły w pomieszczeniu tym instaluje się mocne żarówki o zimnej barwie, które jest potrzebne podczas codziennej toalety czy przy zabiegach pielęgnacyjnych. Czasami jedna lampa czy kinkiet ścienny nie wystarczą, aby dobrze doświetlić wnętrze - zwłaszcza takie, które ma okna wychodzące na północ lub jest zaaranżowane w ciemnych kolorach. W takim wypadku każde źródło światła jest na wagę złota. Szafka łazienkowa z lustrem i oświetleniem LED, sama w sobie nie oświetli całej łazienki, ale na pewno je doświetli. Poza tym takie dyskretne punkty z żarówkami mogą przydać się np. w nocy, kiedy wstaniesz do toalety i nie chcesz przeszkadzać innym domownikom lub w sytuacjach, gdy bierzesz relaksującą kąpiel – przygaszona górna lampa z włączonym panelem LED wnosi klimat intymności i relaksu.

Jakie są możliwości wyboru?

Poza wspomnianą wyżej opcją tj. szafką łazienkową z lustrem i oświetleniem, producenci oferują szeroki wachlarz modeli do wyboru. Najprostszym wyborem jest szafka z pojedynczymi, dużymi drzwiami, które zasłaniają całą przestrzeń do przechowywania. Zaletą takiego modelu jest brak przerw i szpar pomiędzy taflami, w którym gromadziłby się kurz. Z punktu designu ciekawsza aranżacyjnie jest szafka łazienkowa z lustrem podzielonym na dwoje lub troje drzwi. Niektóre modele mają dodatkowe, otwarte półki, co daje możliwość sięgnięcia po najpotrzebniejsze kosmetyki, które są wtedy łatwo dostępne. W innej aranżacji możesz wykorzystać to miejsce na postawienie elementów dekoracyjnych takich jak kwiaty, ozdobne muszle czy dekoracyjne odświeżacze powietrza.

Jak odpowiednio zamontować szafkę podwieszaną?

Czy warto decydować się na połączenie lustra łazienkowego z szafką? Z pewnością tak! Nie tylko ze względu na to, że jest to modny trend. Również dlatego, że jest to duża oszczędność miejsca, często pieniędzy a także nierzadko praktyczne rozwiązanie, które doświetli nawet najciemniejsze pomieszczenie. Należy pamiętać o odpowiednim zamontowaniu szafki łazienkowej z lustrem. Możesz to zrobić za pomocą taśm montażowych, co jest łatwiejszym i czystszym rozwiązaniem lub klasycznie przy użyciu śrub i kołków montażowych. W tym wypadku masz większą pewność dotyczącą stabilności mebla, zwłaszcza gdy jest on ciężki.