Krzesła konferencyjne - krzesła biurowe bez kółek

Krzesła biurowe i krzesła konferencyjne – jakie wybrać?

Wybór odpowiedniego krzesła biurowego lub krzesła konferencyjnego jest niezwykle istotny, ponieważ zapewnia wygodne podparcie wszystkich części ciała podczas wielogodzinnej pracy lub nauki przy biurku. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze krzeseł biurowych i zapewnij sobie maksymalny komfort pracy.

Charakterystyka krzeseł biurowych

Dobrze dobrane krzesło biurowe może uchronić przed problemami z kręgosłupem, bólem pleców, karku, głowy, a nawet opuchlizną nóg, dlatego tak ważny jest jego wybór i zapewnienie komfortowego miejsca pracy. Krzesła biurowe są tańszą alternatywą dla foteli biurowych, dlatego duże firmy mogą pozwolić sobie na ich zakup. Jednak to, że wybór krzeseł do biura jest mniej kosztowny, nie oznacza, że są one także mniej wygodne. Krzesła biurowe są pewnego rodzaju hybrydą między klasycznym krzesłem a fotelem. Ich prosta konstrukcja, wygodne siedzisko, podłokietniki oraz wyprofilowane oparcie pozwala na zachowanie odpowiedniej postawy ciała przez cały dzień pracy i minimalizuje negatywne skutki pracy siedzącej.

Jakie krzesło biurowe kupić?

Dokonując zakupu krzesła biurowego powinniśmy przede wszystkim ustalić jego przeznaczenie, czyli także to, kto będzie z niego korzystał. Oczywiście zakup wielu krzeseł do biura uniemożliwia dostosowanie go do potrzeb konkretnego użytkownika, dlatego warto wybrać najbardziej uniwersalne modele, które będą wygodne dla każdego. Oto kilka wskazówek, jakich warto przestrzegać podczas zakupu krzeseł biurowych:

  • krzesła do biura bez kółek – klasyczne krzesła biurowe znajdujące szereg zastosowań, najczęściej wybierane, zajmujące najmniej przestrzeni, doskonale nadają się do sali konferencyjnej i wszelkiego rodzaju pomieszczeń w biurze, w których organizuje się większe spotkania, lecz nie wykonuje pracy codziennie,
  • krzesło do biura z oparciem z siatki – nowoczesne i ergonomiczne, siatka znacznie poprawia cyrkulację powietrza i zwiększa komfort pracy szczególnie latem,
  • krzesło do biura o optymalnej wysokości i głębokości siedziska – wysokość siedziska powinna pozwalać na wygodne ułożenie stóp na podłodze, a odpowiednia głębokość umożliwiać wsparcie od 2/3 do 3/4 długości ud,
  • krzesło biurowe z podłokietnikami – podłokietniki umożliwiają wsparcie ramion oraz redukują obciążenie kręgosłupa.

Konsekwencje źle dobranego krzesła biurowego

Krzesło biurowe to nie tylko krzesło do pracy przy komputerze, ale także pracy przy biurku, stole, czy pulpicie. Mitem jest stwierdzenie, że podczas siedzenia, nasze mięśnie nie pracują. Nieprawidłowa pozycja zwiększa napięcie, co prowadzi do wielu schorzeń kręgosłupa i mięśni, a także problemów z krążeniem, bólów głowy, czy żylaków. Odpowiednie krzesło umożliwia kręgosłupowi przyjąć pozycję litery „S” i jednocześnie umożliwia mu solidne podparcie. Konsekwencje nieprzemyślanego zakupu krzeseł biurowych mogą być poważniejsze niż myślisz, dlatego wybierz rozsądnie dla siebie lub dla swoich pracowników. Zawsze warto po prostu usiąść wcześniej na krześle i sprawdzić, czy jest wygodne, dobrze wyprofilowane i czy zapewni zachowanie prawidłowej postawy ciała podczas wykonywanej pracy.

Krzesła konferencyjne

W miejscu pracy niezwykle istotne jest zapewnienie odpowiednich krzeseł biurowych i krzeseł konferencyjnych, na których będą pracować nasi pracownicy, negocjować partnerzy oraz obradować zaproszeni goście. Przy zakupie odpowiedniego krzesła konferencyjnego warto zwrócić uwagę na wielkość sali, w jakiej mają się znaleźć. Od ilości miejsca będzie zależał wybór mebli niewielkich rozmiarów, lub masywnych i solidnych krzeseł konferencyjnych. Szeroka oferta krzeseł biurowych i konferencyjnych w naszym sklepie pozwala na zestawienie funkcjonalności oraz wytrzymałości z wyglądem, który będzie doskonale wkomponowywał się w aranżację całego pomieszczenia. Odpowiednio dobrane krzesło do biura, zapewniające wygodną pozycję ciała, może pomóc nam w osiągnięciu porozumienia z partnerem biznesowym lub w przeprowadzeniu interesującej dyskusji podczas kongresu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu krzeseł konferencyjnych?

Krzesła konferencyjne powinny mieć wyprofilowane oparcie, podłokietniki oraz wygodne siedzisko. Oprócz tych podstawowych cech, jakie powinno spełniać odpowiednie krzesło w miejscu pracy, warto zwrócić uwagę również na materiał wykonania oraz konstrukcję. Krzesła skórzane z pewnością będą doskonale prezentować się w każdym biurze. Krzesła i fotele konferencyjne są z reguły bardziej masywne i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu umożliwiają wieloletnie użytkowanie. Wybór wysokiej jakości krzeseł konferencyjnych gwarantuje komfort i wygodę podczas wielogodzinnych spotkań, czy wykładów.